Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Absolwenci P.S.R.M. - ŚLEDZIOŁAPY Promocje

Promocja książki - USIĄŚĆ W CIENIU dniu 17 listopada 2003 r. w klubie "Pod Masztami"

W dniu 17 listopada 2003 r. w klubie "13 Muz" odbyła się promocja książki Piotra Zielińskiego w poświęcona Jerzemu Golińskiemu, ale przede wszystkim polskiemu Morzu i "ludziom Morza" działającym na rzecz wspierania i rozwoju gospodarki morskiej.
Mówili o tym prof. Izabella Dunin-Kwinta, dr Elżbieta Marszałek, dr Marek Tałasiewicz, Paweł Brzezicki, Bogusław Borysowicz, Wojciech Dacko i autor.
W dniu 1 marca w klubie "Pod Masztami" w Akademii Morskiej w Szczecinie odbyła kolejna promocja książek Piotra Zielińskiego. Tym razem autor mówił dodatkowo o swojej najnowszej książce poświęconej matkom chrzestnym pt. "Kotwica w sercu".
* W lutym 2004 r. Piotr Zieliński uhonorowany został nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy RP "Srebrną kaczką"

Promocja książki - TRAGEDIE RYBACKIEGO MORZA

W dniu 22 stycznia 2004 r. odbyła się promocja książki oficera mechanika okrętowego I klasy mgr Ryszarda Leszczyńskiego pt. Tragedie rybackiego morza, absolwenta Wydziału Mechanicznego Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni w 1967 r. i Uniwersytetu Gdańskiego.
Publikacja została przygotowana pod patronatem JM Rektora AM - prof. dr hab. inż Józefa Lisowskiego. Matką chrzestną "wodowanej" książki była pani Barbara Sarnecka - członek Senatu i studentka Wydziału Administracyjnego. Podczas posiedzenia Senatu Uczelni z udziałem autora i rodziny oraz dr inż. Andrzeja Perepeczki, dr hab. Jan Kazimierz Sawicki, prof. nadzw. AM dokonał prezentacji sylwetki R.Leszczyńskiego i jego dokonań zawodowych i literackich oraz pokrótce omówił tematykę książki. Jest to kolejna publikacja w serii Księgi Floty Ojczystej. Po raz pierwszy tak szeroko przedstawiono wypadki na morzu polskich statków i załóg rybackich.
Wykorzystano w tym celu nie tylko bogaty materiał źródłowy Izb Morskich, PPiUR "Szkuner", literatury i prasy, ale i relacje uczestników i rodzin ofiar. Praca ta zapisuje na wieki pamięć zarówno o tragicznych losach rybaków jak i wielu wykładowców i absolwentów naszej uczelni, którzy rozpatrywali sprawy katastrof w Izbach Morskich. Czytelnik będzie pamiętał o znanych, od wielu pokoleń "rybaczących" rodach rybaków z Półwyspu Helskiego m.in.: Budziszów, Dettlaffów, Foelknerów, Kolpów, Konkelów. Przywraca pamięci obecnych i przyszłych pokoleń nieco już zanikający świat rybackich kutrów, lugrotrawlerów, trawlerów i innych typów statków. Książka jak przystało na jej autora - pływającego jako starszy mechanik okrętowy zawiera wiele technicznych danych o typach i sylwetkach statków rybackich budowanych i remontowanych w Stoczniach Trójmiasta i Darłowa. 
W tych niełatwych czasach dla wydawców i piszących dobrze, że wydano pracę, poświęconą przez Ryszarda Leszczyńskiego" pamięci rybaków, którym nie dane było powrócić z morza".

Promocja książki - WYSYCHAJĄCE MORZE

W dniu 17 listopada 2003 r. w klubie "Pod Masztami" w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie i 11 marca 2004 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyły się promocje książki kpt.ż.w. Tomasza Krzysztofa Dziwoty, którego droga zawodowa na pełne morze i mostek kapitański była skomplikowana i pełna raf. Te jego życiowe halsy to rybak i górnik, pilot portowy i kapitan portu w Świnoujściu a wreszcie dowódca statków pod polskimi i obcymi banderami. Wśród zaproszonych gości byli między innymi konsulowie honorowi Panowie Ryszard Karger i Zbigniew Ligierko oraz prof. Izabella Dunin-Kwinta reprezentująca wydawnictwo "Foka" a także rodzina autora.

Promocja malarstwa - BOŻENY MOZOLEWSKIEJ

W dniu 1 marca w klubie "Pod Masztami" w Akademii Morskiej w Szczecinie odbyła pierwsza promocja malarska dzieł Pani Bożeny Mozolewskiej, która z zawodu jest pedagogiem, naucza matematyki i plastyki, a malarstwo, w szczególności o tematyce morskiej jest jej hobby i wielką pasją. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Pan Bogusław Borysowicz - kronikarz rybołówstwa dalekomorskiego i "Gryfu", oraz wierna miłośniczka morza Pani redaktor Krystyna Pohl z "Głosu Szczecińskiego", mieszkańcy Szczecina i członkowie Związku Literatów Polskich

Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę